"چرا این فیلد نمیتونه خالی باشه" چالشیه که Moony شروعش کرده و بدین شرحه که ۳۰ روز جملات و نقل قول هایی (از کتاب ها و افراد ) که برامون تاثیر گذار بوده رو بنویسیم و باشد که ترغیب شوید به کتابخونی :)

 

۶ آذر

می‌دانید چرا در مورد کسانی که از دنیا رفته اند منصف‌تر و بخشنده‌تر می‌شویم؟
دلیلش خیلی روشن است. نسبت به آن ها دیگر دِینی نداریم، ما را آزاد می‌گذارند، می‌توانیم از وقت مان هر طور که می‌خواهیم استفاده کنیم.

((سقوط_آلبرکامو))

 

۷ آذر

  ما بدون رسیدن به معنی و مقصود، به کلمه ها و لفظ ها رسیده ایم و با الفاظ خالی اُنس گرفته ایم و آنها را در برخوردها به رخ یکدیگر کشیده ایم. اگر ما با حرکت فکری همراه می شدیم و در خود می جوشیدیم و مطلب ها و مفهوم ها را درک می کردیم و آنگاه در به در، به دنبال کلمه می گشتیم، در آن لحظه که به یک کلمه می رسیدیم، از آنها را بهره می گرفتیم و همچون تشنه ای به آب رسیده، کلمه ها را قطره قطره می چشیدیم و جذب می کردیم. ما پیش از آنکه تشنه شده باشیم، نوشیده ایم و پیش از آنکه به اشتها آمده باشیم و با سؤال ها گلاویز شده باشیم، خود را تلنبار کرده ایم و پیش از آنکه به معنا دست یافته باشیم، به کلمه ها رسیده ایم و این است که باد کرده ایم و با آنکه زیاد داریم، مریض و بی رمق هستیم و به امتلاء ذهنی و پرخوری فکری دچار شده ایم.

((رشد_استاد علی صفائی حائری))

 

۸ آذر

در کوی ما شکسته دلی میخرند و بس 
بازار خود فروشی از آن سوی دیگر است
ما باده میخوریم و حریفان غم جهان
روزی، به قدر همت هر کس مقرر است

((حضرت حافظ))

 

۹ آذر

((آقوی همساده))

اینو در ادامه این پست گذاشتم.

 

۱۰ آذر

هر مجموعه ای که مدعیست که در ساحت انقلاب کار می‌کند ، اگر نتواند نسبت خودش را با دولت اسلامی که می‌خواهد شکل بگیرد بیان کند، در جریان انقلابی قابل تعریف نیست.

((حجت الاسلام فخریان))

در حالیکه داشتم از این سخنرانی اجباری یک ساعته غر میزدم به این جمله دوست داشتنی رسیدم.بالاخره هر اجبار تلخی یه قسمت دوست داشتنی داره.

 

۱۴آذر

《 من از کار هایی که شما میکنید بیزارم، این محدودیت ها چیست؟ این چیزها را آخوندها به شما یاد داده اند و خودشان کارهایی می کنند که من و تو خبر نداریم.》
مهدی کلی بد و بیراه گفت و به سبک زندگی من ایراد گرفت. حرف‌هایش که تمام شد گفتم:《مهدی جان مسلمان شدن من و تغییر مدل زندگی ام حسنی دارد که دست کم نظر خاصی به زن تو ندارم،من می‌توانستم نظر خاصی به زنت داشته باشم و یواش یواش با زنت رابطه پیدا کنم‌.》
گفت《چی؟》
گفتم《بله. یکی از حسن هایی که سبک زندگی من دارد این است که زن تو در امان است.در این  شرکت می آید و می رود بدون اینکه کسی به او چنین نگاهی داشته باشد حالا می‌گویی بد است؟》

گفت《نه》
 دهانش را بست و رفت.

((تولد در لس آنجلس_بهزاد دانشگر))

 

۱۷آذر

لازم نیست بفهمی داری میمیری؛ تا شروع کنی به زندگی کردن

((Clouds سینمایی))

 

۱۸ آذر

مهمترین ویژگی یه پهلوون چیه؟
پاک باشه.
چشمش پاک باشه
دستش پاک باشه
دهنش پاک باشه

《مرشد عباس شیر خدا _مهمان برنامه خندوانه》